Sposób na śliskie podłogi bez wpływu na estetykę

Sposób na śliskie podłogi bez wpływu na estetykęJak zabezpieczyć podłogę przed poślizgnięciem?

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak zabezpieczyć swoją podłogę przed poślizgnięciem? Jest to ważne zarówno dla bezpieczeństwa, jak i dla trwałości samej podłogi. W końcu, nie chcemy przecież, żeby ktoś się poślizgnął i skrzywdził, a także tego by nasza podłoga była narażona na rozmaite uszkodzenia. Upadek na takiej powierzchni może prowadzić do poważnych urazów, takich jak złamanie kończyny, skręcenie stawu czy uraz głowy. Szczególnie narażone na poślizgnięcia są osoby starsze czy z ograniczoną sprawnością ruchową, które mogą mieć trudności z utrzymaniem równowagi. W tym artykule podpowiemy, jak zabezpieczyć podłogę przed poślizgnięciem, aby jak najbardziej unikać takich sytuacji!


Bezpieczne kroki: jak zabezpieczyć podłogę przy użyciu gumowych taśm i naklejek antypoślizgowych

 

Najwięcej poślizgnięć zdarza się na powierzchniach, które są mokre lub śliskie, jak łazienki, baseny czy tarasy. Z ryzykiem poślizgnięcia trzeba się też liczyć w holach wejściowych, lobby, klatkach schodowych, schodach i innych pomieszczeniach.

Aby zabezpieczyć podłogę przed poślizgiem można pokryć powierzchnię płytek lub innych nawierzchni, specjalną gumową taśmą antypoślizgową lub nakleić na nią antypoślizgowe naklejki.

Zaletami tych produktów jest m.in ich prostota. Są łatwe w użyciu i nie wymagają specjalistycznego sprzętu ani wiedzy. Są też bardzo skuteczne i wysokodostępne, ponieważ można je znaleźć w wielu sklepach budowlanych oraz w Internecie.

Wadą tego rozwiązania zaś, może być to, że elementy te czasami mogą odklejać się z powierzchni na której zostały zamontowane, szczególnie w przypadku intensywnego użytkowania lub kontaktu z wodą. W takim przypadku trzeba je regularnie wymieniać, co może sprawiać, że rozwiązanie to staje się kłopotliwe i kosztowne.  Do tego niektóre naklejki mogą powodować dyskomfort, ponieważ mogą podrażniać skórę w trakcie chodzenia. Dlatego ważne jest dokładne przemyślenie wyboru takiego produktu i upewnienie się, że będzie on skuteczny w zapobieganiu poślizgnięciom, oraz że będzie odpowiedni dla danego rodzaju powierzchni.

 

Uniknij poślizgnięć: jak skutecznie zabezpieczyć podłogi przy użyciu środków do impregnacji

 

W celu zabezpieczenia podłogi przed poślizgnięciem, warto zastosować specjalne preparaty do impregnacji, które zwiększą jej przyczepność.

Chemiczne środki antypoślizgowe to rozwiązanie, które pozwala na długotrwałe zabezpieczenie płytek i innych rodzajów nawierzchni. Stosowanie ich nie ma wpływu na wygląd powierzchni na których są stosowane. Są one skuteczne w zabezpieczaniu nawierzchni przed poślizgiem, bez konieczności ingerencji w ich estetykę. Dzięki temu rozwiązaniu, użytkowanie przestrzeni staje się bezpieczniejsze, a ryzyko wystąpienia wypadków jest minimalizowane.

R-9C CTS-Chemistry R-9G CTS-Chemistry Alternatywne rozwiązania: gumy i taśmy antypoślizgowe
Przeznaczenie Płytki ceramiczne, klinkier, gres, terakota. Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Kamienne powierzchnie podłogowe. Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków Granit, gnejs, gres, klinkier, płytki ceramiczne
Efekt Trwały efekt antypoślizgowy Trwały efekt antypoślizgowy, zwiększenie przyczepności i ochrona przed plamami i zabrudzeniami Wzrost przyczepności, antypoślizg
Baza Woda Woda -
Dodatkowe cechy Nie zmienia koloru powierzchni Nie zmienia koloru powierzchni. Łatwy w użyciu, można stosować za pomocą pędzelka lub wałka Nie zmienia koloru powierzchni
Aplikacja Aplikacja za pomocą opryskiwacza, wałka, szczotki, lub pędzla Aplikacja za pomocą pędzla lub wałka Dokładnie oczyścić powierzchnię na której będą aplikowane, usunąć papier ochronny

 

Jednym z takich preparatów jestpreparat antypoślizgowy R-9C firmy CTS Chemistry.

Jest to preparat na bazie wody, przeznaczony do samodzielnego zabezpieczania powierzchni przed poślizgnięciem. Jest przeznaczony do stosowania na płytkach ceramicznych, klinkierze, gresie i terakocie, zarówno wewnątrz i na zewnątrz budynków. Zawiera nieorganiczne aktywatory powierzchni oraz polimery, które tworzą trwałe mikrostruktury zwiększające współczynnik tarcia powierzchni. Preparat jest gotowy do użycia, posiada długotrwały efekt antypoślizgowy i nie zmienia oryginalnego koloru powierzchni. 

Innym interesującym produktem CTS Chemistry jest preparat antypoślizgowy R-9G. Jest on przeznaczony do impregnacji kamiennych powierzchni podłogowych. R-9G zawiera specjalne składniki, które zwiększają przyczepność podłogi i chronią ją przed plamami i zabrudzeniami. Preparat jest łatwy w użyciu i można go nakładać za pomocą pędzla lub wałka.

Oba te preparaty R-9C i R-9G są skutecznymi rozwiązaniami dla pozbycia się śliskich powierzchni. Ich skuteczność została potwierdzona przez wiele testów i badań. Warto zauważyć, że oba te preparaty są bezpieczne dla środowiska, nie zawierają szkodliwych substancji i są łatwe w użyciu.

 

Rady i wskazówki: Jak wybrać odpowiednie rozwiązanie przeciwpoślizgowe i zapobiegać poślizgnięciom?

 

Oprócz stosowania preparatów impregnujących, ważne jest również regularne czyszczenie podłogi. Warto stosować specjalne środki czystości, które nie tylko usuwają zabrudzenia, ale również zwiększają przyczepność podłogi. Warto również pamiętać, aby regularnie sprawdzać stan podłogi i natychmiast usuwać ewentualne uszkodzenia, takie jak pęknięcia czy ubytki. 

Jak widzicie, zabezpieczenie podłogi przed poślizgnięciem jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa i trwałości powierzchni. Istnieje wiele sposobów na to, jak to zrobić, od specjalistycznych impregnatów zabezpieczających powierzchnię po specjalne taśmy antypoślizgowe. Ważne jest, aby dokładnie przemyśleć wybór metody i upewnić się, że jest ona odpowiednia dla danego rodzaju powierzchni. Kluczowa jest także jej trwałość i skuteczność. Pamiętajcie, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego nie warto na nim oszczędzać! Warto zainwestować w odpowiednie środki zabezpieczające, aby uniknąć potknięć i poślizgnięć w swoim domu.

Zadbaj o swoją podłogę i kup sprawdzone preparaty antypoślizgowe!

R-9C zabezpieczenie antypoślizgowe płytek ceramicznych
R-9G zabezpiecznie antypoślizgowe płytek z granitu i gnejsu

A jeśli masz większą przestrzeń i chcesz, abyśmy zabezpieczyli ją za Ciebie - zadzwoń i skorzystaj z naszych usług 


Zadzwoń i skorzystaj z naszych usług.